– Wdrożenie systemów potwierdza, że certyfikowana firma spełnia najwyższe, międzynarodowe standardy w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem i higieną żywności oraz troski o środowisko. Wejście na drogę certyfikacji oznacza konieczność ciągłego doskonalenia, w celu spełniania oczekiwań klienta. Dla konsumenta jest to wyraźny sygnał, że sieci Żabka i Freshmarket każdego dnia dokładają wszelkich starań, by monitorować i udoskonalać wszystkie procesy dotyczące magazynowania i dystrybucji żywności – mówi Monika Wiśniewska-Stefaniuk, Product Manager ds. branży spożywczej TUV Nord Polska.

Żabka Polska posiada Certyfikat ISO 22 000 od 2015 roku. Audyty przeprowadzone na początku 2018 roku potwierdziły wysokie standardy w zakresie dbałości o jakość produktów dostarczanych do sklepów na każdym etapie łańcucha dostaw. Natomiast uzyskanie certyfikatu ISO14001 potwierdziło działanie wdrożonego już systemu zarządzania środowiskiem i systematyczne doskonalenie się w tym zakresie.

– Jesteśmy świadomi, jak istotne w naszym funkcjonowaniu jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa produktów spożywczych, oferowanych w naszych sieciach. Certyfikaty to wynik konsekwentnych działań naszej firmy mających na celu udoskonalenie wszystkich procesów, które składają się na zakup, magazynowanie i dystrybucję produktów najwyższej jakości do sklepów. Gwarancja jakości asortymentu przekłada się bowiem na lojalność i zaufanie naszych Klientów – mówi Joanna Kasowska, Kierownik Działu Jakości Żabka Polska.
Dodatkowo uzyskana przez naszą firmę certyfikacja systemu ISO 14001:2015 potwierdza wypełnianie międzynarodowych standardów w zakresie ochrony środowiska, które obejmują także szkolenia i zwiększanie świadomości ekologicznej wśród pracowników, dzięki czemu jako organizacja jesteśmy jeszcze bardziej odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy – dodaje.

Żabka Polska regularnie podejmuje działania mające na celu ochronę środowiska, zmierzające do ograniczenia zużycia zasobów naturalnych, zmniejszenia emisji zanieczyszczeń czy ochrony bioróżnorodności. Działaniami takimi są m.in. segregacja odpadów, zmniejszenia zawartości oleju palmowego w portfolio produktów marki własnej, wdrożenie automatycznego systemu zarządzania zasilaniem baterii trakcyjnych wózków widłowych, stosowanie oświetlenia LED.

– Obecnie nasza firma prowadzi dwa duże projekty związane z ochroną środowiska. Jednym z nich jest wymiana sprzętu chłodniczego w sklepach sieci na bardziej efektywny energetycznie. Dzięki tej ogromnej inwestycji jesteśmy w stanie w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii i emisji, przy jednoczesnym zwiększeniu kubatury chłodniczej w sklepie. Drugim projektem jest wdrożenie w pełni zautomatyzowanego systemu zarządzania transportem, który jest właśnie finalizowany. System ten pozwala na lepsze zarządzanie flotą, skuteczniejsze wykorzystanie środków transportowych, skrócenie tras kierowców dystrybucyjnych, a co za tym idzie zmniejszenie ilości zużywanego paliwa czy ograniczenie emisji do powietrza – dodaje Joanna Kasowska.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny