Użytkownicy żappki wspólnie z siecią zebrali 2 mln zł na pomoc szpitalom zakaźnym
Od początku kwietnia br. użytkownicy aplikacji żappka wspólnie z siecią Żabka zebrali już ponad 2 miliony złotych w akcji zorganizowanej dla pomocy 16. regionalnym szpitalom zakaźnym. Placówki dziękują darczyńcom i informują, że otrzymane środki przeznaczane są m.in. na zakup urządzeń do dezynfekcji,...
– W naszą akcję zaangażowało się ponad 170 tysięcy użytkowników, którzy przekazali swoje żappsy na szczytny cel pomocy szpitalom zakaźnym. Jesteśmy dumni, że wspólnie mogliśmy już zebrać ponad 2 miliony złotych i pierwsze środki finansowe zostały przekazane szpitalom. To dowód na to, że tylko działając razem, możemy więcej – mówi Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych i Rozwoju firmy Żabka Polska.
Najczęściej ofiarowywane są cegiełki w wysokości 100 punktów. Blisko połowa wspierających akcję zdecydowała się na przekazanie od 100 do 400 żappsów. Sieć Żabka podwaja każdą przekazaną kwotę w aplikacji mobilnej i zachęca do angażowania się w pomoc szpitalom.
– Środki, które otrzymaliśmy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego takiego, jak kardiomonitory, respiratory, ECMO oraz sprzęt do wspomagania oddychania u pacjentów zakażonych koronawirusem, których obecnie hospitalizujemy w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Dziękujemy za hojność i otwarte serca, odczuwamy wsparcie, które pomaga nam codziennie stawiać czoła nowym wyzwaniom medycznym i logistycznym. Solidarność społeczna jest dziś bardzo ważna– podkreśla Iwona Sołtys, Kierownik Działu Obsługi Pacjenta, CSK MSWiA w Warszawie.
Wojewódzki Szpital w Opolu, jeden z beneficjentów akcji, część otrzymanych środków przeznaczył z kolei na dofinansowanie zakupu wielkogabarytowej myjni przelotowej do dekontaminacji łóżek, szafek przyłóżkowych oraz wózków do transportu pacjentów. Jej użycie pozwala wyeliminować ryzyko przeniesienia zakażenia różnymi patogenami, w tym koronawirusa, którego przeżywalność na tworzywach sztucznych wynosi aż od 2 do 9 dni, na innych pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu.
– W imieniu Szpitala Jednoimiennego Zakaźnego w Puławach bardzo dziękuję Żabka Polska Sp. z o.o. za darowiznę pieniężną w kwocie 120 tys. złotych, którą przekazaliśmy na zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla puławskiego szpitala (kardiomonitory, ssaki elektryczne). Dzięki tej darowiźnie będzie również możliwa poprawa infrastruktury i dostosowanie pomieszczeń szpitalnych do wymogów epidemiologicznych, stwarzających bezpieczeństwo pracowników i pacjentów Szpitala Jednoimiennego. Bardzo dziękujemy za otwartość i wsparcie finansowe, które pomoże nam w walce z pandemią COVID-19 – mówi Piotr Rybak, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach.
Wszystkie placówki, które otrzymują wsparcie dzięki Żabce i użytkownikom aplikacji żappka, część otrzymanej darowizny wykorzystują na zapewnienie personelowi środków ochrony osobistej, w tym maseczek, rękawic czy kombinezonów i fartuchów.
– Z radością przyjąłem zaproszenie od spółki Żabka Polska do udziału szpitala jako beneficjenta programu, w którym klienci mają możliwość wymiany zebranych żappsów na kupony charytatywne. Dzięki hojności klientów Żabki, szpital otrzymał już znaczącą kwot, którą sukcesywnie przeznaczamy jako dofinansowanie do zakupu sprzętu i materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem COVID-19, takich jak respiratory, czy środki ochrony osobistej dla białego personelu. Chciałbym tą drogą podziękować za Państwa dotychczasowe wsparcie oraz wyrazić przekonanie, że działając wspólnie, uda nam się przetrwać ten niezwykle trudny czas i wyjść z tej walki zwycięsko – dodaje Dyrektor Maciej Hoppe z Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego RSS im. Dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.
Lista placówek medycznych, do których trafiają środki od użytkowników aplikacji żappka:
- Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, ul. Dr. Ludwika Rydygiera 15-17
- Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Walczaka 42
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Uniwersytecki w Krakowie, ul. Jakubowskiego 2
- Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. z o.o., ul. Ignacego Paderewskiego 5
- Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej MSWiA im. Mariana Zyndrama – Kościałkowskiego w Białymstoku, ul. Fabryczna 27
- Megrez sp. Z o.o. w Tychach, ul. Edukacji 102
- Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, ul. Radomska 70
- Szpital w Ostródzie S.A. ,ul. Jagiełły 1
- Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, ul. Wołoska 137
- Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach, ul. Bema 1
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej – Curie w Zgierzu, ul. Parzęczewska 35
- Szpital Wojewódzki w Opolu Sp. z o.o., ul. Kośnego 53
- 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ Imienia Kontradmirała Profesora Wiesława Łasińskiego w Gdańsku, ul. Polanki 117
- Samodzielny PublicznyWojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, ul. Arkońska 4
- Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Z Siedzibą w Poznaniu, ul. Szwajcarska 3″
Niezależnie od prowadzonej akcji, sieć Żabka przekazała także pół miliona maseczek ochronnych dla szpitali w całej Polsce.
Więcej informacji na temat inicjatywy: https://www.zabka.pl/pomagaj-z-zabka/wspieraj-szpitale-z-zappka
Szczegółowe informacje na temat działań podjętych przez Żabkę w walce z koronawirusem można znaleźć pod adresem:
Aplikacja żappka dostępna jest bezpłatnie na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.