Szybkie śniadanie

Jedzenie śniadań to nawyk głęboko w nas zakorzeniony. Zmiana stylu życia spowodowała jednak, że niemal co trzeci Polak spożywa je już poza domem. W ciągu tygodnia częściej jemy śniadanie w pracy, na uczelni czy po prostu w drodze do biura, na spotkanie etc. Kiedy decydujemy się na śniadanie poza domem, to głównym kryterium wyboru, jeśli chodzi o zakup, jest szybkość skonsumowania śniadania i wygoda (41%), mniej istotna jest cena (26%), czy fakt, iż jest to produkt niskokaloryczny (27%). Śniadanie kupujemy w drodze, w godzinach 7.00-9.00.

Najczęściej kupowanym produktem śniadaniowym jest kanapka. Sięga po nią 3 miliony badanych. Na drugim miejscu znalazły się drożdżówki i pączki oraz jogurty pitne. Szybkość i dostępność oferty śniadaniowej to ważne czynniki determinujące decyzję zakupową konsumentów. Sprzyja temu lokalizacja sklepów blisko domu czy pracy, ułatwiająca zakup bez kolejek i straty czasu. 41% Polaków uznaje szybkość za kluczowe kryterium zakupu śniadania, podobnie jest przy wyborze przekąski śniadaniowej – 42% – mówi Jerzy Roguski, Dyrektor Handlowy Żabka Polska.

Duża popularność kanapek wśród produktów śniadaniowych stała się impulsem dla sieci sklepów Żabka do wprowadzenia nowej linii kanapek pod marką Tomcio Paluch. W ofercie znaleźć można  kanapki mięsne jak i wegetariańskie. Nowością są kajzerki, bagietki oraz trójkąty. Nowoczesne, wygodne opakowania sprzyjają zakupom w biegu, a urozmaicona oferta przyciąga do sklepów nowych klientów ceniących swój czas.

Polacy pokochali przekąski

Szybkie tempo życia spowodowało, że Polacy docenili wygodę związaną z możliwością zakupu tzw. drugiego śniadania. Według badań przekąski zaczęły pełnić bardzo ważną rolę w rozkładzie posiłków w ciągu tygodnia. Sięgają po nie, przynajmniej od czasu do czasu, prawie wszyscy Polacy. Przekąskę po śniadaniu spożywa poza domem aż 73% Polaków, a dzieje się to po śniadaniu, zazwyczaj w godzinach 9.00-12.00.

Przekąski, które pełnią rolę tzw. drugiego śniadania, to jeden z kluczowych filarów kategorii QMS (Quick Meal Solutions) czyli dań gotowych i produktów, które zabiegani klienci mogą spożyć łatwo i szybko, nawet bez podgrzewania. Ich zróżnicowanie jest niezwykle istotne, bo przekąski to kategoria, którą rządzi impulsowość, charakterystyczna dla sklepów sieci convenience jak Żabka.Większość klientów wchodząc do sklepu nie wie jeszcze co wybierze, a decyzję podejmuje dopiero na miejscu – dodaje Jerzy Roguski, Dyrektor Handlowy firmy Żabka Polska.

Badania pokazują, że smak jest jednym z istotnych czynników wyboru przekąski. Wchodząc do sklepu wiemy czy chcemy zjeść „na słono” czy „na słodko”, jednak decyzję zakupową dotyczącą konkretnego produktu podejmujemy dopiero w placówce. W kategorii śniadań królują kanapki, jednak jeśli chodzi o przekąski, to Polacy częściej wybierają coś słodkiego. Królową przekąsek jest drożdżówka (zastępowana także pączkiem), po którą sięga aż 14% badanych. Na kolejnych miejscach są jogurty pitne (11%), oraz różnego rodzaju batony i wafelki (9%). Słodkości bowiem idealnie pasują do kawy, którą większość z nas wypija w pracy po śniadaniu.

Od rana do wieczora w biegu

Popularność szybkich przekąsek to znak czasów. Dziś bowiem żyjemy intensywnie, nieustannie się spieszymy, jesteśmy w drodze. Czas, który kilkanaście lat temu poświęcaliśmy na przygotowanie posiłków, dziś poświęcamy na realizację codziennych zadań. Nie zmienia to faktu, że chcemy zjeść smaczne. Sieć Żabka nieustannie rozbudowuje ofertę śniadaniową właśnie z myślą o współczesnych konsumentach i ich potrzebach. Duży wybór kanapek, ale także szeroka gama przekąsek na słodko jak i na słono znajdziemy w każdym sklepie sieci. Tym, którzy mimo pośpiechu nie zapominają o tym, aby odżywiać się zdrowo sklepy oferują różnego rodzaju jogurty pitne, sałatki, smoothies, a nawet coraz bardziej popularne w ostatnim czasie onigiri.

Ankieta przeprowadzona  na panelu internetowym na zlecenie firmy Żabka Polska przez Kantar TNS w marcu 2017 na próbie 600 dorosłych Polaków.

Więcej na www.zabka.pl

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny